Prije dvadeset i četiri godine, ratne 1995.godine, položen je kamen temeljac naše općine izgrađene na jedinstvu i herojskoj borbi bužimskih vitezova.

Status općine koji je Bužim dobio 20. februara 1995. godine nije status koji se daje ili poklanja, nego status koji je rezultat zasluga i historijske borbe za cjelovitu, slobodnu i nezavisnu Bosnu i Hercegovinu.

Od tada pa sve do danas Bužim je imao poseban značaj za sve koji nastavljaju borbu za prosperitet i razvoj države BiH, Unsko-sanskog kantona i općine Bužim.

Uz iskrene čestitke za Dan općine, želimo svim Bužimljankama i Bužimljanima u domovini ali i onima u dijaspori  mnogo sreće, uspjeha i napretka u narednom periodu sa željom da zajedničkim snagama izgradimo bolji i ljepši Bužim.

Vršilac dužnosti                                                   Predsjedajući OV Bužim

Općinskog načelnika                                                Safet Ljubijankić

Nedžad Kudelić