U povodu nastupajućeg mubarek mjeseca Ramazana, u svoje ime i u ime Općine Bužim, svim muslimanima i muslimankama upućujem najiskrenije čestitke sa željom da ove mubarek dane mjeseca Ramazana provedu u ibadetu, dobrom zdravlju i raspoloženju uz svoju porodicu, prijatelje i komšije.

Ramazan je najbolja prilika da okrenemo novu stranicu u našim životima, u odnosu prema Stvoritelju, zajednici, džematu, jedni prema drugima, porodici i sebi.

S toga iskoristimo ove mubarek dane da se vratimo istinskim vrijednostima kako bi se pripremili za iskušenja koja nam život donosi. Učvrstimo našu predanost Uzvišenom Allahu i posvećenost u činjenju dobra i odvraćanju od zla, te neka jača međusobno poštovanje i uvažavanje ljudi i neka jača solidarnost prema onima koji su u stanju socijalne potrebe.

Ramazan šerif mubarek olsun!

OPĆINSKI NAČELNIK
Mersudin Nanić