Općinski načelnik Općine Bužim Mersudin Nanić, u ime Općinske uprave i u svoje lično ime, svim građankama i građanima Općine Bužim i cijele BiH, upućuje najiskrenije čestitke povodom Dana državnosti Bosne i Hercegovine.

Na Prvom zasjedanju ZAVNOBiH-a koje je održano 25/26. novembar 1943.godine   narodi Bosne i Hercegovine kroz svoje političke predstavnike su istakli da hoće Bosnu i Hercegovinu u kojoj se garantuje potpuna jednakost i ravnopravnost svih njenih građana, odnosno pripadnika svih naroda koji žive na njenoj teritoriji.

U budućnosti moramo  pokazati da možemo zajedno živjeti i graditi državu Bosnu i Hercegovinu, te da su tolerancija i zajednički život jedini ispravan put za sve nas u našoj Bosni i Hercegovini, u kojoj je raznolikost oduvijek predstavljala  posebnu vrijednost, a ne nedostatak.

Ovaj historijski datum, 25. novembar, obavezuje sve nas bez izuzetka,  da damo svoj puni doprinos u odbrani,  izgradnji i jačanju naše zajedničke države Bosne i Hercegovine.

SRETAN 25. novembar – Dan državnosti Bosne i Hercegovine!

Općinski načelnik

Mersudin Nanić dipl.ing.inf.