U bužimskom zaseoku Varošine,  danas je asfaltirana dionica puta u dužini od oko 500 metara. Riječ je o projektu ukupne vrijednosti oko 120 hiljada konvertibilnih maraka. Danas je ove radove obišao načelnik općine Bužim Mersudin Nanić sa svojim saradnicima.

Finansijka sredstva za realizaciju ovog projekta  obezbijeđena su u sklopu IFAD 6 – projekta razvoja ruralne privrede, gdje je  osigurao 50.000 KM, dok je iz budžeta  USK-a  obezbjebjeđeno dodatnih 40.000 KM, a građani  su učestvovali sa 17.000 KM. Ovaj projekat podržala je i Općina Bužim.

Inače za mještane ovog zaseoka je ovo poseban dan, posebno uzimajući u obzir da je ovo jedno od većih naselja općine Bužim koje još uvijek nije povezano centrom općine asfaltnim putem.