Danas je načelnik Općine Bužim Zikrija Duraković potpisao  sporazume o realizaciji nekoliko značajnih projekata koje realiziraju Udruženje 505.Viteške,  Udruženje porodica  šehida i poginulih boraca općine Bužim i Medžlis IZ Bužim. Potpisanim sprazumom sa Udruženjem 505.Viteške brigade općina Bužim će finasirati završetak izgradnje Spomen obilježja ponosa i pobjeda na Ċorkovači sa 20.000,00 KM, a otvorenje ovog spomen obilježja je planirano za ovogodišnje  Slobodarske dane Viteškog grada Bužima. Udruženje porodica  šehida i poginulih boraca će odobrenim  sredstvima u iznosu od 10.000,00 KM izvršiti sanaciju šehidskog obilježja u Čavi,  dok će Medžlis IZ Bužim sa 9.000,00 KM sanirati mekteb u džematu Varoška Rijeka,  džamiju u džematu Brda u Elkasovoj Rijeci  i  šehidsko obilježje na Prokopu.

– ” Potpisanim sporazumima Općina Bužim će finasirati pet projekata ukupne vrijednosti 39.000,00 KM, a obzirom da Koordinacija boračkih udruženja općine Bužim od 2015.godine vodi aktivnosti na izgradnji Spomen obilježja ponosa i pobjeda na Ċorkovači vrijeme je da se ovaj značajan projakat završi  i svečano otvori  u ovoj godini”. – istako je načelnik općine Bužim Zikrija Duraković nakon potpisivanja sporazuma sa boračkim udruženjima i Medžlisom IZ Bužim.

Predstavnici boračkih udruženja i Medžlisa IZ Bužim na potpisivanu sporazuma sa načelnikom općine.