Povodom obilježavanja Svjetskog dana žene sa sela i Svjetskog dana hrane danas je Sali Islamskog centra Bužim otvoren osmi tradicionalni sajam privrede, poljoprivrede, zdrave hrane i turizma pod nazivom  “Naše domaće, sada i ubuduće“. u organizaciji Udruženja žena “Izvor“ iz Bužima. Sajam poljoprivrede, turizma i zdrave hrane ove godine će trajati dva dana gdje će posjetioci moći kupiti domaće proizvode  i prerađevine od šumskog voća i povrća, med i ostale pčelinje proizvode kao i različite ručne radove članica brojnih udruženja sa prostora USK-a i cijele BiH koje izlažu na sajmu.

Ovogodišnji sajam otvorio je Smail Toromanović koordinator IFAD-a za USK, a prisutnim gostima obratile su se predsjednica Udruženja žena “Izvor”, Jasmira Mehić , predsjednica Skupštine udruženja žena „Izvor“ Hasiba Mamić , stručni savjetnik za poljoprivredu Jasminka Šahinović ispred općine Bužim i Salem Bubalo direktor mostarskog sajma trešnje. Nakon svečanog otvaranja gosti i domaćini su krenuli u obilazak štandova.

PROGRAM OBILJEŽAVANJA

1. oktobar 2018. (četvrtak)

08:00 – 09:00h – Okupljanje učesnika, JU “Centar za kulturu, sport i informisanje“

11:00 – 11:30h – Svečano otvorenje

11:30 – 13:00h – Obilazak štandova

13:00 – 13:30h – Ručak za učesnike sajma

13:30 – 15:00 – Predavanje za žene na temu “Bolesna štitna žlijezda“, dr. Sadika Avdić.

15:00 – 16:00 – Dodjela priznanja i nagrada

16:00- 19:00 – Kulturno – zabavni program, Islamski kulturni centar

1. oktobar 2018. (petak)

09:00 – 10:00 – Okupljanje učesnika, JU “Centar za kulturu, sport i informisanje“