Deset volontera-pripravnika koji su u proteklih dvanaest mjeseci sticali znanje i iskustvo odrađujući svoj pripravnički staž, završili su sa volontiranjem 02. oktobra 2017. godine, čime su stekli parvo na polaganja ispita općeg znanja odnosno državnog ispita što otvara mogućnost prijavljivanja na konkurse sa jednogodišnjim radnim iskustvom.

Tim povodom načelnik Općine  Bužim Zikrija Duraković u  sali Općine je organizovao sastanak sa volonterima i šefovima službi u kojima su volonteri odrađivali pripravnički staž, na kome se načelnik Duraković obratio prisutnima i zahvalio na njihovom angažmanu u protekloj godini i doprinosu koji su dali u obavljanju raznih poslova i obaveza. Volonteri su izrazili zahvalnost što su bili dio ovog kolektiva i za to vrijeme stekli znanje, koje će im sigurno koristiti u narednom periodu.

Pripravnici su za godinu dana imali priliku da obiđu sve općinske službe, gdje su mogli da steknu znanje i upoznaju se sa poslovima svake od službi.