Općinu Bužim danas su posjetili predstavnici Turske razvojne agencije TIKA-e povodom privođenja kraju radova na izgradnji II faze izgradne Sportske dvorane u Bužimu. Delegaciju na čelu sa zamjenikom Koordinatora TIKA-E za BiH Omera Faruka Alimcia dočekao je načelnik Općine Bužim Zikrija Duraković zajedno sa saradnicima te direktor firme “Kov grad” Safet Kovačević, koja izvodi radove na ovom kapitalnom projektu za Općinu Bužim.

Predstavnici TIKA-e su se uvjerili da radovi teku planiranom dinamikom koja bi prema riječima izvođača radova trebala biti u potpunosti okončana za nešto više od 2 mjeseca, kada bi trebalo biti upriličeno i svečano otvorenje sportske dvorane u Bužimu.

Ovih dana treba da otpočnu radovi na postavljanju parketa nakon čega će uslijediti postavljanje opreme. U toku je uređene i okoliša dvorane o čemu ćemo vas blagovremeno informisati.

Više slika pogledajte na JU “Centar za kulturu, sport i informisanje”