Na osnovu člana  6. stav 2. Pravilnika o dodjeli stipendija i drugih oblika financijske pomoći studentima općine Bužim («Službeni glasnik općine Bužim», br. 14/13), Općinski načelnik Općine Bužim, objavljuje:

J A V N I  K O N K U R S

za dodjelu stipendija u akademskoj 2016./2017. godini

I PRAVO UČEŠĆA

Pravo učešća na Javnom konkursu imaju svi redovni studenti dodiplomskih studija državljani Bosne i Hercegovine sa stalnim prebivalištem u općini Bužim.

Stipendiju općine Bužim ne može ostvariti student koji  je korisnik druge stipendije.

II POTREBNI DOKUMENTI

Uz prijavu na Konkurs za dodjelu stipendija podnositelj je dužan priložiti sljedeće dokumente:

1. Prijava na konkurs  sa biografijom,
  2. Uvjerenje o prebivalištu (CIPS),
  3. Uvjerenje o upisu na fakultet za  akademsku 2016/17 godinu,
  4. Prepis ocjena s fakulteta za redovne studente, odnosno kopija svjedočanstva završnog razreda srednje škole i svjedočanstva o maturi za studente koji su upisali prvu godinu studija,
  5. Izjavu o broju članova zajedničkog domaćinstva,
  6. Dokaz o ostvarenim rezultatima sa takmičenja i ostvarenim priznanjima,
  7. Dokaz o posebnim porodičnim prilikama,
  8. Dokaz da je kandidat bez jednog ili oba roditelja,
  9. Dokaz da je kandidat član porodice poginulog borca Armije RBiH, ratni vojni invalid (bez obzira na procenat invalidnosti), demobilisanog borca,
  10. Ličnu  izjavu da nije korisnik druge stipendije.

Napomena: Kandidati koji ne dostave dokumente od tačke 1. do 5.  i tačke 10. kako je navedeno, prijava istih se neće uzeti u razmatranje.

III IZNOS STIPENDIJE

Iznos stipendije i broj stipendista određuje Općinski načelnik, a u zavisnosti od broja pristiglih prijava na javni konkurs i koje su ispravne.

Visina raspoloživih sredstava koja se raspodjeljuju iz budžeta općine Bužim za dodjelu stipendija za akademsku 2016/17. godinu iznosi  48.400,00 KM.

IV ROK ZA PRIJAVU

Rok za podnošenje prijave je 8 (osam) dana od dana posljednje objave Javnog konkursa.

V NAČIN PRIJAVE

Prijava na Javni konkurs sa potrebnim dokumentima dostavlja se lično na šalteru 4. općine Bužim ili putem pošte, na adresu: Općina Bužim, Ul. 505. Viteške brdske brigade br. 26, 77245 Bužim, sa naznakom „Prijava na Javni konkurs za dodjelu stipendija općine Bužim, za akademsku 2016/2017 godinu“.

VI OBJAVLJIVANJE REZULTATA JAVNOG KONKURSA

Rezultati konkursa za dodjelu općinskih stipendija bit će objavljeni na web stranici općine Bužim www.opcinabuzim.ba i oglasnoj ploči općine Bužim.

Nepotpune, neuredne i neblagovremene prijave neće se razmatrati. Dostavljeni dokumenti se ne vraćaju kandidatima.

OPĆINSKI NAČELNIK

Zikrija Duraković