Danas je u kabinetu Općinskog načelnika Agana Bunića potpisan Ugovor o izvođenju radova na regulaciji rijeke Bužimnice, u ukupnom iznosu od oko 83.000 KM. Ugovor su u u ime općine Bužim i izvođača radova firme Kov-Grad iz Bužima potpisali općinski načelnik Agan Bunić i Amra Nanić, zamjenik tehničkog direktora. Radovi bi trebali početi u narednih 15 dana a podrazumijevaju natkrivanje rijeke Bužimnice, što će rezultirati boljim protokom otpadnih voda i sprečavanju poplava u samom centru općine.

„Konačno smo došli do ugovora koji će značiti rekulaciju Bužimnice, odnosno njeno natkrivanje u samom centru grada. Ovu obavezu općina je preuzela prilikom rješavanja imovinsko-pravnih odnosa kod izgradnje regulacije i obilaznice, obećali smo vlasnicima zemljišta da će ovo biti završeno, tako da smo sretni što izvršavamo preuzete obaveze. Sredstva u ukupnom iznosu od 116.000 KM su obezbjeđena putem Civilne zaštite USK-a, a preostali iznos od oko 33.000 KM ćemo u narednom periodu utrošiti na čišćenje korita rijeke Bužimnice“ stoji u izjavi načelnika Bunića.