U Sarajevu je održan sastanak Bakira Izetbegovića predsjedavajućeg Predsjedništva BiH i Edina Ramića ministra u Vladi FBiH sa načelnicima općina iz BiH, a koji su aplicirali za dobivanje sredstava od ministarstva izbjeglih i raseljenih u Vladi FBiH. Tema sastanka je bila implementacija programa i projekata koje ovo Ministarstvo realizira putem općina i drugih partnera, te drugih projekata koji će se financirati sa nivoa države i Federacije.

“Ovdje sam danas da potvrdim spremnost da realiziramo tri projekta koje je Općina Bužim aplicirala prema ovom Ministarstvu. Očekujem podršku za nastavak izgradnje puteva Čava – Radoč – Prokop i puta Eminići – Abdići, te nastavak izgradnje Islamskog kulturnog centra koji je apliciran od strane Medžlisa IZ Bužim i općine Bužim“, kazao je načelnik Bunić prilikom obraćanja na navedenom sastanku.