Općina Bužim u sklopu obilježavanja Dana općine sinoć je izabrala sportiste godine za 2014, u više kategorija. Za najuspješnijeg sportistu godine proglašen je Edin Vučelj, član Taekwon-do kluba „Asim Bajrektarević Hamza“ Bužim, dok su Berina Krupić u ženskoj, Aldžić Sanel i Krupić Adem u muškoj konkurenciji proglašeni za najuspješnije u konkurentskoj disciplini.
Ispred organizatora, Sportskog saveza Bužim, prisutnima se obratio predsjednik Saveza Admir Sijamhodžić, koji je prisutnima govorio o protekloj godini i aktivnostima koje je Savez i njegove članice provodili. Sa nagradama se krenulo od „Specijalno priznanje Sportskog saveza općine Bužim za razvoj i popularizaciju sporta na području općine i šire“. Prisutnima se obratio i predsjednik Kantonalnog sportskog saveza, Emir Dautović, koji je čestitao sportistima.
Za najuspješniju ekipu u muškoj konkurenciji proglašena je ekipa OK Bužim, a najuspješnija ženska ekipa u ženskoj konkurenciji je ŽOK Bužim.
Kada je u pitanju najuspješniji sportista u muškoj konkurenciji u 2014. godini, Sportski savez općine Bužim odlučio se Aldžić Sanela,član TKD Asim Bajrektarević-Hamza“ Bužim, te Krupić Adema, član TKD Fadil Bajrektarević-Gazija, a u ženskoj konkurenciji Berina Krupić, član Taekwando klub „Fadil Bajrektarević-Gazija“.
Načelnik općine Agan Bunić naglasio je da će lokalna zajednica nastaviti da stimuliše razvoj i rad svih sportskih klubova na prostoru opštine.

“Nastojaćemo da svim sportistima pomognemo da dođu do što boljih rezultata, čime će na takmičenjima uspješno predstavljati i sebe i grad iz kojeg dolaze, želim da čestitam svima koji će večeras dobiti nagrade, to je rezultat njihovo rada tokom godine. Općina će uvijek biti na raspolafanju sportistima, jer oni su naši predstavnici na takmičenjima. Nadam se da ćemo slijedeći izbor sportiste održati u našoj sportskoj dvorani”, rekao je Bunić.

Vučelj nije krio zadovoljstvo što mu je pripala titula najboljeg sportiste, s obzirom da u Bužimu ima veliki broj kvalitetnih sportista.
Mislio sam da će biti lakše, ali biti najbolji, najupješniji sportista općina pored mngobrojonih sportista je vrlo teško biti. Zahvalio bih se prvo svojim roditeljima koji su mi bili podrška, onda općini Bužim i njenom načelniku Aganu Buniću koji je prepoznao kvalitet i pomogao financijskim sredstvima, posebno se zahvaljujem svojim trenerima koji su radili sa mnom. Za nekoliko dana idem na svjetsko prvenstvo u Italiju, gdje ću predstaviti boje Bužima. Ovom prilikom pozivam nadležne instirucije i privrednike, sve one koji vole sport da pomognu sport u Bužim“, istekao u svom govoru Edin Vučelj.
Prije proglašenja najbolji sportista, načelnik Bunić je upriličio svečani prijem za sportske radnike i kolektive. Najviše se govorilo o dosadašnjim postignutim uspjesima, kao i podršci Općine u skladu mogućnosti istih.
Na navedenom prijemu Nedžad Durić je predsjedniku nogometnog kluba “Vitez”, Rifetu Šahinoviću, uručio majice za ovaj klub, a ispred firme Hasmir &A do d.o.o. Treba spomenuti da je Durić  bio dugogodišnji sportski radnik u NK Vitezu.

11018308_929533670424775_6716365092899304019_n 10488053_929533820424760_6193171108886537429_n 11043251_929551080423034_293011500563215446_n

Više slika pogledajte na bužimljani.ba & JU”Centar za kulturu, sport i informisanje”