Peta policijska uprava

Policijska stanica Bužim

U protekloj sedmici na području općine Bužim prema navodima navedene ustanove desilo se:

• 5 slučajeva kriminaliteta (šumska krađa ogrijevnog drveta, ugrožavanje sigurnosti radnika firme D.O.O „ELPOS“, rodbinska svađa sa tjelesnim povredama, )
  • 3 slučaja narušavanje javnog reda i mira ( ugrožavanje života i tijela na drugo lice, narušavanje javnog reda i mira drskim ponašanjem u ugostiteljskom objektu hotel “Europa”, porodična svađa uzrokovana alkoholnim dejstvom, )
  • 2 saobraćajne nesreće (pričinjena materijalna šteta na vozilima, dok povrijeđenih nije bilo)
  • Ostali događaji: uznemiravanje i nasilno ponašanje među djecom mlađe uzrasti, spor oko postavljanja elektro-mreže za firmu D.O.O “Mangan” Bužim, bespravna sječa šume u Trebinjoj, svađa u porodici, komšijska svađa.)

ZU Dom zdravlja Bužim

U protekloj sedmici na području općine Bužim prema navodima navedene ustanove donosimo slijedeće informacije:

• 341 obrađenih pacijenata u hitnoj službi,
  • 2 povrijeđenih pacijenata (1-tuča, 1-ugriz psa),
  • 10 hitni slučajevi sa sanitetskim prevozom u KB Bihać,
  • 1 pratnja medicinskih tehničara,
  • 1 poroda,
  • 39 kućne posjete medicinskog tehničara,
  • 11 prijave zaraznih oboljenja (1-Virusni herpes, 1-morbili, 3-enterocollitis, 3-bruceloza, 3-scabies),

Civilna zaštita

U protekloj sedmici na području općine Bužim prema navodima Civilne zaštite zabilježenesu slijedeće informacije:

1. Operativni centar Službe za civilnu zaštitu i vatrogastvo (tel: 121.) u izvještajnom periodu   nije zaprimilo ni jednu dojavu o prirodnoj ili drugoj nesreći niti stanje ugroženosti ljudi ili materijalnih dobara na području općine Bužim.
  2. Vatrogasci (tel: 123.) Vatrogasna jedinica nije intervenisala u izvještajnom periodu.
  3. Saobraćaj na svim kategorijama puteva na području općine Bužim odvija se bez ograničenja osim na dijelovima saobraćajnica gdje je došlo do oštećenja kolovoza uslijed odrona i klizišta i to :

– Na dijelu RP 401 B Gornji Brigovi-Konjodor u naselju Jusići zbog oštećenja kolovoza od klizišta u dužini od 30. metara saobraćaj se odvija naizmjenice jednom trakom.

– U naselju Hilići (MZ El: Rijeka) zbog klizišta potpuno obustavljen saobraćaj na lokalnoj cesti, koriste se alternativni pravci;

1. Vodosnabdjevanje iz gradskog vodovoda na području općine Bužim bez prekida;
  2. Na području općine Bužim nisu zabilježeni prekidi u napajanju električnom energijom.

VRLO VAŽNA NAPOMENA

Obavještavamo sve građane općine Bužim da sve informacije o pojavama i dešavanjima koje za posljedicu mogu ugroziti živote ljudi i materijalna dobra mogu prijaviti na telefon Operativnog centra CZ Bužim broj: 121 (pozivanje navedenog broja je besplatno); Dojavu u slučaju nastanka požara građana mogu prijaviti Vatrogasnoj jedinici na broj: 123 (pozivanje besplatno).

Centar za kulturu, sport i informisanje

• Održana promocija knjige „Smiraj duše“, autora Alme Taletović,
  • Odražana premijera filma “SPUŽVA BOB SKOCKANI – “SPUŽVA NA SUHOM” U 3D, i premijera filma Osvetnici- Era Altrona u 3D.

Centar za socijalni rad

Zaprimljeno: