Peta policijska uprava

Policijska stanica Bužim

U protekloj sedmici na području općine Bužim prema navodima navedene ustanove desilo se:

• 1 slučaj kriminaliteta,
  • 2 slučaja narušavanja javnog reda i mira,
  • Nije bilo saobraćajnih nesreća,
  • Ostali događaji: nanošenje materijane štete na privatnom vozilu, šumska krađa ogrijevnog drveta, izazivanje sukoba u dvorištu drugog lica, provala u radnju koja se bavila popravljanja oružja, provala u garažu, pronađena eksplozivna naprava – mina, porodična svađa, komšijska svađa,)

ZU Dom zdravlja Bužim

U protekloj sedmici na području općine Bužim prema navodima navedene ustanove donosimo slijedeće informacije:

• broj obrađenih pacijenata u hitnoj službi………………….181
  • broj povrijeđenih pacijenata……………………………………….4
  • hitni slučajevi sa sanitetskim prevozom u KB Bihać ……8
  • pratnja medicinskih tehničara……………………………………10
  • kućne posjete medicinskog tehničara…………………………31
  • prijave zaraznih oboljenja……………………………………………0

Civilna zaštita

U protekloj sedmici na području općine Bužim prema navodima Civilne zaštite zabilježenesu slijedeće informacije:

1. Operativni centar Službe za civilnu zaštitu i vatrogastvo (tel: 121.) u izvještajnom periodu   nije bilo dojava o prirodnoj ili drugoj nesreći niti stanje ugroženosti ljudi ili materijalnih dobara na području općine Bužim.
  2. Vatrogasci (tel: 123.) u izvještajnom periodu Vatrogasna jedinica imala je jednu intervenciju.U naselju naselju Eminići u Mjesnoj zajednici Lubarda došlo je do zapaljenja pomoćnog objekta i ogrijevnog drveta.Požar je uspješno lokaliziran..
  3. Saobraćaj na svim kategorijama puteva na području općine Bužim odvija se bez ograničenja osim na dijelovima saobraćajnica gdje je došlo do oštećenja kolovoza uslijed odrona i klizišta i to

– Na dijelu RP 401 B Gornji Brigovi-Konjodor u naselju Jusići zbog oštećenja kolovoza od klizišta u dužini od 30. metara saobraćaj se odvija naizmjenice jednom trakom.

– U naselju Hilići (MZ El.Rijeka) zbog klizišta potpuno obustavljen saobraćaj na lokalnoj cesti, koriste se alternativni pravci;

1. Vodosnabdjevanje iz gradskog vodovoda na području općine Bužim uredno.
  2. Na području općine Bužim nisu evidentirani prekidi u napajanju el. energijom.

VRLO VAŽNA NAPOMENA

Obavještavamo sve građane općine Bužim da sve informacije o pojavama i dešavanjima koje za posljedicu mogu ugroziti živote ljudi i materijalna dobra mogu prijaviti na telefon Operativnog centra CZ Bužim broj: 121 (pozivanje navedenog broja je besplatno); Dojavu u slučaju nastanka požara građana mogu prijaviti Vatrogasnoj jedinici na broj: 123 (pozivanje besplatno).

Centar za kulturu, sport i informisanje

• Nije bilo aktivnosti

Centar za socijalni rad

Zaprimljeno:

• četiri zahtjeva za priznavanje prava porodiljama koje nisu u radnom odnosu,
  • tri zahtjeva za jednokratnu novčanu pomoć,
  • dva zahtjeva za zdravstveno osiguranje,
  • dva zahtjeva za izradu socijalne anamneze,
  • jedan zahtjev za imenovanje staratelja punoljetnom licu

Isplata novčane pomoći porodiljama koje nisu u radnom odnosu za VII i VIII/2014 (kantonalni budžet)

Isplata novčane pomoći porodiljama koje nisu u radnom odnosu za VIII/2015 (općinski budžet)