Hor duhovne muzike Gazija iz Bužima ovih dana vrši posljednje pripreme za početak snimanja novog albuma na kojem će raditi najeminentniji stručnjaci: Zele Lipovača (audiomaterijal, postprodukcija i mastering), Sulejman Muratović ( video materijal), Igor Kelčec (dizajn omota), Emin Grošić (tekstovi). Novi CD Gazija će biti po mnogo čemu specifičan. Biće to između ostalog kompilacija duhovne muzike, sevdaha, domoljubnih pjesama, sa temama o majci, domovini, vjeri, ljubavi.., gdje će svako od ljubitelja pomenutih muzičkih žanrova pronaći nešto za svoju dušu.

Na naslovnu numeru odmah nakon audio snimanja je planirano snimanje oficijelnog spota, a dvije pjesme će biti snimljene u velikom studiju sa full bendom i u video i audio varijanti. Po završetku snimanja planirana je premijera koja će krenuti iz Sarajeva, gradovima Bosne do Bužima u kojem je planiran završni veliki koncert. Generalni sponzor projekta je općina Bužim i Općinski načelnik Agan Bunić, kao i Medžlis IZ Bužim i predsjednik medžlisa Eniz ef. Veladžić.