Općinski načelnik Agan Bunić u ponedjeljak je boravio u  prijateljskoj posjeti Gradu Kastavu u Republici Hrvatskoj, a u sklopu manifestacije Bela nedeja. Načelnik Bunić ovom prilikom je održao sastanak sa gradonačelnikom Kastva, Ivicom Lukanovićem, te zamjenicima gradonačelnika Deanom Jurčićem i Šehrizadom Begićem.

Na sastanku je istaknuto zadovoljstvo dosadašnjim međusobnim prijateljskim odnosima, ali i izražena nada u odličnu saradnju i u budućnosti.

Pored potrebe da se povezujemo sa drugim lokalnim zajednicama u drugim državama, razmjeni iskustava i primjene dobre prakse u upravljanju lokalnim zajednicama, saradnja sa Gradom Kastavom je značajna i zbog dobrog pozicioniranja bošnjačke nacionalne zajednice u ovom gradu, koja se ogleda u poziciji zamjenika gradonačelnika,  gosp. Šehrizada Begića“, nastavit ćemo saradnju, prije svega na polju kulture, a imamo i puno drugih segmenata u kojima možemo naći zajednički interes” kazao je načelnik Bunić.