Javna tribina „Mladih i zapošljavanje“ imala je za cilj da se okupe nezpaosleni mladi ljudi na jednom mjestu, da se kroz otvorenu diskusiju dođe do mogućih rješenja, da se uključe i privrednici i javni sektor u rješavanje ovog problema. Na žalost interesovanje mladih nezaposlenih nije bila na očekivanom nivou.
Načelnik općine Agana Bunić, koji je bio organizator i uvodničar navedene tribine, istaknu je slijedeće: „Mladi se trebaju uključivati u javnu raspravui davati prijedloge za program i komentare kako bi se strategija zapošljavanja što kvalitetnije napisala, a potom i provela. Stanje je zabrinjavajuće u ovom sektoru u općini Bužim, ali moramo tražiti rješenja, cifra od preko 4000 nezaposlenih je rak rana društva, nezaposlenost nije samo poražavajuća u Bužimu, već općenito u društvu, ali za mlade nije koliko se vidi po prisutnosti i zainteresiranosti. Na Birou imamo trenutno oko 150 mladih sa visokom i višom školom, zbog te činjenice smo imali potrebu da otvorimo ovo pitanje na lokalnom nivou. Mi smo ovdje došli da javno razgovaramo o ovom problemu, što možda niko drugi ne bi radio u ovom trenutku, želimo pomoći, bez ikakvih obećanja. Neće ovo biti prvi sastanak ovakve prirode, već naredni ćemo organizirati sa svim javnim preduzećima, ustanovama i uspješnim privrednicima, da vidimo šta ko može uraditi u svojoj firmi da damo šansu mladim ljudima“.

Više slika pogledajte na buzimljani.ba & JU”Centar za kulturu, sport i informisanje”