U ponedjeljak je otpočela manifestacija “Slobodarski dani viteškog grada Bužima 2014”, a koja se smatra jednom od najvećih i najboljih manifestacija ovog karaktera u novijoj historiji Bosne i Hercegovine.

???????????????????????????????

Prijemu kod načelnik Agana Bunića prisustvovali su predsjednik Organizacionog odbora Abid Mulalić, predsjednik Medžlisa IZ Bužim, kantonalni zastupnik Kasim Mulalić, posljednji komandant 505.vtmbr Sead Jusić, direktor HEA-a Husein Nanić, glavni imam Mehmed ef. Harčević, muftija bihaćki Hasan ef. Makić, te ostale zvanice i gosti. Nakon prijema kod Općinskog načelnika, posjećeni su Muzej soba 505. Vtmbr, te turbe generala Izeta Nanića gdje je položeno cvijeće, proučena fatiha i Ja'sin svim šehidima 505. Viteške bužimske motorizovane brigade.
???????????????????????????????

Manifestacija je tradicionalno otvorena sa Večeri Kur'ana, u organizaciji Medžlisa Islamske zajednice Bužim, a preko hiljadu okupljenih vjernika imalo je priliku uživati u učenju Kur'ana učača iz Bosne i Hercegovine.

10410746_688300954580420_2470972974231801698_n

“Slobodarske dane viteškog grada Bužima” svečano je otvorio općinski načelnik Agan Bunić, koji je u svom obraćanju, između ostalog, čestitao Organizacionom odboru na uloženom trudu.
Više slika pogledajte na Nisvet Porić i buzimINFO.ba