Na inicijativu novoformirane Pete policijske uprave Bosanska Krupa u kabinetu Općinskog načelnika održan je radni sastanak načelnika uprave Himze Krupica i Agana Bunića načelnika Općine Bužim. Sastanku je prisustvovao i novoimenovani komandir Policijske stanice Bužim Esad Duranović. Tema sastanka je bila sigurnosna situacija na području općine, rješavanje saobraćaja i parkinga, krivičnih djela svih vrsta, opremanja i osposobljavanja policijskih službenika. Posebno su istaknuti rezultati zabilježeni u proteklih nekoliko mjeseci na suzbijanju nelegalne sječe šuma i otkrivanja dilera opojnim drogama. Istaknuta je obavezna saradnja lokalne zajednice i policije u jednoj općini.

„Naša zajednička obaveza je zaštita ljudi i dobara na području Bužima. Ovo je poprilično prirodna policijska uprava dvije općine, mi smo nekad bili jedno u smislu općine. Vjerujem da će Općina Bužim i njeni građani imati isti status u okviru Pete policijske uprave kao i građani Bosanske Krupe. Zajedno ćemo raditi na mnogim pitanjima, i u tom smislu stavljamo se na raspolaganje policijskoj upravi i policijskoj stanici“ istakao je načelnik Agan Bunić.

10748598_10202983134795609_674065123_n