Edis Pehlić i Amar Šakanović danas su sa platoa ispred robne kuće krenuli put Srebrenice kako bi na taj način odali počast svim stradalim žrtvama. Ovaj dvojac iz Velike Kladuše postao je prepoznatljiv javnosti kada su prošle godine u čast nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine pješačili do Zenice, gdje je nogometna reprezentacija BiH igrala kvalifikacionu utakmicu protiv Lihtenštajna. Ove godine su se odlučili na korak više te su danas u jutarnjim satima krenuli na put koji će, prema njihovim procjenama, trajati dvadesetak dana. Noćas će noćiti u Bužimu, a ujutro nastavljaju prema Bos.Otoci.

U ime Općine Bužim dvojac je dočekao Općinski načelnik Agan Bunić koji im je izrazio dobrodošlicu te sretan i prohodan put koji ih očekuje u narednom periodu.