Obavještavaju se svi građani sa područja općine Bužim da se mogu podnositi prijedlozi za članove savjeta mjesnih zajednica na području općine Bužim. Prijedloge mogu podnositi građani (pojedinačno i grupno) organi političkih stranaka i druge organizacije i udruženja koja djeluju na području mjesnih  zajednica.

Prilikom predlaganja i izbora članova savjeta treba se voditi računa da sastav članova odražava približno nacionalnu strukturu stanovništva, ravnopravnost polova, te da svako mjesto područje (ili više manjih naselja) mjesne zajednice bude zastupljeno sa najmanje jednim članom. Prijedlozi za članove savjeta mogu se  podnositi  svakim radnim danom od  7,00-15,00 sati do 28. 02. 2014. godine, Centralnoj Komisiji za provođenje izbora, putem šaltera br. 4.  Centra za pružanje usluga građanima općine Bužim.

Broj kandidata na predloženoj listi ne može biti veći i to kako slijedi:

Za mjesne zajednice za  koje se bira 7 članova savjeta, može se predložiti najviše 9 kandidata ( Bag, Brigovi, Bućevci, Elkasova Rijeka, Jusufovići, Radoč , Vrhovska, Zaradostovo)

Za mjesne zajednice za  koje se bira 9 članova savjeta, može se predložiti najviše 13 kandidata (Čava, Mrazovac)

Za mjesne zajednice za  koje se bira 11 članova savjeta, može se predložiti najviše 15 kandidata ( Konjodor, Lubarda, Varoška Rijeka)

Za mjesne zajednice za  koje se bira 13 članova savjeta, može se predložiti najviše 17 kandidata ( Bužim)

Građani koji imaju opće biračko pravo će neposredno, tajnim glasanjem, birati članove savjeta mjesnih zajednica u mjesnoj zajednici u kojoj imaju prebivalište.

Obrazac za predlaganje kandidata, izjavu  kandidata možete  preuzeti ovdje na stranici, te na info pultu općine Bužim.

Kandidatske liste

Izjava kandidata