Općinski načelnik Agan Bunić sa svojim saradnicima posjetio je JU “Centar za kulturu sport i informisanje“ Bužim, a sve kako bi se upoznao sa ciljevima i planovima rada najmlađe javne ustanove.

10384606_10202219275629495_4480593724213586227_nNa sastanku sa direktorom  JU “Centar za kulturu sport i informisanje“ Bužim Mersudinom Nanićem, općinski načelnik je istakao kako je zadovoljan s aktivnostima koje provodi ova ustanova. Načelnik je upoznat da je uprava ustanove za kratko vrijeme uspjela usvojiti sve potrebne akte koji su neophodni za funkcioniranje, te da je proveden postupak prijema administrativnog radnika koji je otpočeo s radom.

Općina Bužim će pružiti svu potrebnu podršku kako bi ova javna ustanova mogla raditi u punom kapacitetu. Načelnik je izrazio očekivanja da će rukovodstvo kvalitetno voditi i upravljati novoizgrađenim Domom kulture te ponovno pokrenuti rad radio stanice na području općine Bužim.

10393808_10202233159656587_479033592638328801_n

Direktor Nanić kazao je kako mu je izuzetna čast i zadovoljstvo što je imao priliku primiti prvu zvaničnu posjetu JU “Centar za kulturu sport i informisanje“ na čelu s Općinskim načelnikom, te izrazio spremnost da ustanova na čijem je čelu doprinese  kvalitetnijem organizovanju i ozbiljnijem pristupu i radu u oblasti kulture i sporta, i drugim oblastima koje će svojim radom pokriti novoosnovani Centar za kulturu, sport i informisanje.

Direktor je također upoznao načelnika Bunića da je prije nekoliko dana nabavljena kancelarijska oprema za ustanovu zahvaljujući porodici Čaušević, iz Graza, prijateljima iz dijaspore koji su na ovaj način želje dati svoj doprinos u pokretanju i osnivanju nove ustanove u Bužimu.

“Naši prijatelji iz Graza već duže vremena pomažu narodu na području USK-a, te im se mi ovim putem iskreno zahvaljujemo“, kazao je Nanić tokom prijema zvanične posjete Općinskog načelnika Agana  Bunića JU “Centar za kulturu sport i informisanje“.