U Bužimu je, u subotu, održano Veče dijaspore u organizaciji KUD-a” Sevdah” Bužim, a u sklopu manifestacije „Slobodarski dani viteškog grada Bužima“. Učesnici u programu su bili Kućna radinost “Đerdef” iz Cazina, KUD „Čava“, KUD „Vrnograč“, te KUD „Sevdah“ Bužim.

Prisutnima se je obratio načelnik općine Bužim Agan Bunić, i osvrnuo se na značaj dijaspore, njenu ulogu u ratu, ali i danas u miru, te govorio o potrebi još veće povezanost dijaspore i njihove domovine. U ime dijaspore, obratio se je i Alem ef. Crnkić, imam u gradu Sisku u Hrvatskoj. Dramska sekcija KUD-a „Sevdah“ je izvela i dramski komad pod nazivom „Pismo šehidu“.

Članice Udruženja žena „Izvor“ su i ove godine priredile „Krajišku sofru“ sa velikim izborom tradicionalnih bosanskih jela.

???????????????????????????????