U sali vijećnice Doma kulture Bužim danas je održana završna javna rasprava o budžetu Općine Bužim za 2014. godinu. Na ovu javnu raspravu odazvalo se preko 30. predstavnika  korisnika budžeta, predsjednici mjesnih zajednica, nevladinih udruženja i ostalih korisnika.

Na samom početku načelnik općine Bužim Agan Bunić kao predlagač bužeta upoznao je prisutne s nacrtom budžeta za 2014. godinu.

“Prije svega želim da vas poselamim i pozdravim te zahvalim što ste se odazvali na ovu javnu raspravu. Budžet za 2014. godinu iznosit će 3.714.710,00 KM, od čega je 2.409.710,00KM poreznih prihoda i 1.050.000,00Km neporeznih prihoda.

Što se tiče rashoda vezano za plaćanje i naknade troškova zaposlenih, gledat ćemo da bude na nivou prošlogodišnjeg iznosa ili manji od toga. Imamo potrebu da osnujemo novu ustanovu Dom kulture, i radit ćemo na tome da što prije to završimo.

Što se tiče tekući grantova ovdje imamo potrebu za povećanjem, to je finansiranje nevladinog sektora sporta, kulture, poljoprivrede, stipendija itd., finansirat ćemo i u narednom periodu i to ćemo definirati kroz konačan prijedlog budžeta.

Kada su u pitanju kapitalne investicije valja spomenuti nastavak izgradnje vodovoda Pivnice koji će u ovogodišnjem budžetu ići cca 450.000 KM, s tim što imamo već obezbijeđenih 100.000,00 KM sa nivoa Federacije, imamo potpisan Ugovor sa kantonalnim nivoom za  100.000,00 KM, imat ćemo svojih 150.000,00 KM i još 100.000,00KM ćemo ako Bog da obezbijediti, da li s nivoa Federacije ili Kantona, i s tim bi okvirno zatvorili financijsku konstrukciju”, istakao je načelnik na današnjoj raspravi o budžetu Općine Bužim za 2014. godine.

Općina Bužim će u narednom periodu nastaviti investicije u svim mjesnim zajednicama ravnomjerno i svaka mjesna zajednica će biti zastupljena bar jednim projektom u 2014. godini.

Za više slika kliknite ovdje