U naselju Stari grad u MZ Bužim danas je počela prva faza izgradnje decentraliziranog kanalizicionog sistema. Ovaj projekt već odavno čeka svoju realizaciju i značit će rješavanje problema kanalizacije za domaćinstva navedenog naselja.

Ugovor o izvođenju radova je potpisan sa JKP “Komb” Bužim u ukupnom iznosu od oko 89.000 KM, koji je obezbjeđen u jednakim iznosima od strane Švicarske agencije za razvoj i Općine Bužim.

Druga faza izgradnje bi značila izgradnju biljnog prečišćivača i glavnog kolektora, koji bi se trebao graditi naredne godine.

Projektni konsultant ovog projekta je Una consalting iz Bihaća, koji su imali značajnu ulogu u realizaciji ovog projekta.

Prečišćavanje biljnim uređajem je inovativan način tretiranja otpadnih voda, koji je efikasan u pogledu postizanja zahtjeva za zaštitu okoliša, a troškovno je prihvatljiv za manja naselja ili dijelove naselja.

Za više slika kliknite ovdje