U kabinetu Općinskog načelnika Agana Bunića održan je radni sastanak sa predstavnicima kosultanske kuće „Una Consulting iz Bihaća na čelu sa Direktorom Sandijem Zulićem, na kojem je bilo govora oko izgradnje Prve faze Projekta kanalizacione mreže u naselju Stari grad, gdje je u toku izvođenje radova. Sredstva za realizaciju ove faze obezbijeđena su od strane Švicarske agencije za obnovu i razvoj SDC u iznosu od 40.000,00 KM, o preostali dio sredstava u iznosu od 40.000,00 KM osigurala je općina Bužim iz budžeta.

Na sastanku su također dogovorene naredne aktivnosti na realizaciji druge faze koja podrazumijeva produženje mreže i izgradnju biljnog uređaja za prečišćavanje otpadnih voda, a koji će se također finansirati putem navedene agencije i općine Bužim. Obzirom da navedeni projekti čine jedan od strateških projekata za općinu Bužim dogovorena je dugoročna saradnja na unaprijeđenju i zaštiti životne sredine koja će u mnogo čemu doprinijeti razvoju Općine a njenim građanima učiniti život ugodniji.